poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Kolejna lista książek do kupienia :)

tekst: Heekyoung Kim
ilustracje: Krystyna Lipka-Sztarbałło
"Dokąd iść?" to książka nie tylko dla dziecka. Z szacunkiem traktuje każdego czytelnika. To nie tylko książka edukacyjna - pomoc naukowa dla dziecka, dorosłego. To książka - inspiracja. Bo tutaj kipi od chęci zadawania pytań, poszukiwania. Tropienia tajemnic, pasji szukania swego sensu i miejsca. A obok tego - szacunek dla różnorodności, dla sposobów postrzegania i tłumaczenia sobie na swój sposób świata. 
Świat jako wielka biblioteka. Świat jako labirynt... Mapa kraju, kontynentu, kosmosu. Mapa miasta, muzeum, najbliższej okolicy, własnego DNA. Mapa świata. Mapa myśli. Mapa życia... Co mapy mówią do nas? Co mapy mówią Tobie?
Mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu, mapy nieba, plany metra, mapa ludzkiego genomu… Jeszcze zanim powstało pismo, ludzie tworzyli mapy. Każda z nich to unikalny obraz świata widzianego oczami jej twórcy i próba odnalezienia w nim drogi.
Wyjątkowa książka edukacyjna, w której wiedza podana jest z zachwycającą lekkością i prostotą. Poetycki tekst Koreanki Kim Heekyoung i mistrzowskie ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło zapraszają małych Odkrywców do fascynującej podróży po świecie kartografii, prowokują do refleksji i samodzielnych poszukiwań wiedzy.
"Książka Dokąd iść? Mapy mówią do nas", wielokrotnie nagradzana w Korei, znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards 2011. Edycja niemiecka otrzymała m.in. tytuł Książki Miesiąca przyznawany przez Niemiecką Akademię Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2012.

Michałek Opałek jest najmniejszym chłopcem na świecie. Sypia w pudełku od zapałek, kąpie się w mydelniczce i z całego serca pragnie zostać wielkim artystą. Tylko jak to zrobić, gdy ma się raptem pięć centymetrów wzrostu?


Książka wydana w serii Mistrzowie Ilustracji.
Ilustrował Zbigniew Rychlicki. 


źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010


Ciotka Klotka i inne historie, tekst: Agnieszka Ginko, ilustracje: Kasia Kukla-PuzońKapitalna książka Agnieszki Frączek. Ilustracje - Iwona Cała.
4 komentarze:

 1. Bardzo lubię książki Agnieszki Frączek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Berek Literek jest super :-)Uwielbiamy:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A do mnie powinna jutro właśnie dojść paczka z tą książką i kilkoma innymi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle jest naprawdę fajnych książek, że można zbankrutować chcąc je wszystkie kupić ;) ale berek jest na początku ścisłej listy :)

  OdpowiedzUsuń