poniedziałek, 22 października 2012

pomysł na kołysanki


Rockabye Baby! transforms timeless rock songs into beautiful instrumental lullabies. Guitars and drums are traded for soothing mellotrons, vibraphones and bells, and the volume is turned down from an eleven to a two. Rockabye Baby! is the perfect way to share the music you love with the littlest rocker in your life.


 
Ania Broda:
   "Od wielu lat śpiewam, gram na cymbałach i bębnach w Kapeli Brodów. Wymyślam autorskie piosenki, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla mnie piękna poezja dziecięca - szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni. Piosenki wykonuję w towarzystwie cymbałów, pianina i głosu.

Jak określić to co gram?

   Surrealistyczna i liryczna muzyka akustyczna.
   Moja przygoda z piosenkami dla dzieci zaczęła się od kołysanek. Poezja dziecięca to gatunek troszkę niedoceniany przez dorosłych czytelników. Podczas kilkuletniej, pasjonującej pracy nad tą muzyką odkryłam fenomenalną, polską literaturę dla dzieci. Liryki, absurdalne i rozśmieszające do łez wierszyki wzruszają prostotą i czułością. Pełne są fantazji i czarodziejskiego smaku słowa. Nie mogąc pozostać obojętnym wobec tak inspirującej sztuki, zaczęłam tworzyć własne melodie do ulubionych tekstów."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz